| other_special_features_of_the_product | Anti Drip Design, Auto Shut-Off, BPA-free plastic parts, Dishwasher safe parts, Makes 10 Cups of Coffee |
| coffee_maker_type | Drip Coffee Machine |
| specific_uses_for_product | Filter Coffee |
| recommended_uses_for_product | Indoor, Office |
| wattage | 1200 watts |
| voltage | 220 Volts |
| human_interface_input | Buttons |
| coffee_input_type | Ground |
| capacity | 1.4 litres |
| item_dimensions_d_x_w_x_h | 29.5D x 23.2W x 34.7H centimetres |
| item_weight | 2.4 Kilograms |
| number_of_items | 1 |
| unit_count | 1.0 Count |
| exterior_finish | Matte |
| brand_name | Bosch |
| country_of_origin | China |
| included_components | Machine, Product Manual |
| model_name | TKA2M113GB |
| model_number | TKA2M113GB |
| customer_package_type | Standard Packaging |
| manufacturer | Bosch |
| part_number | TKA2M113GB |
| item_type_name | Filter Coffee Machine |
| best_sellers_rank | 14,529 in Home & Kitchen (See Top 100 in Home & Kitchen) 8 in Filter Coffee Machines |
| asin | B0F63CN2ZK |
| customer_reviews | 4.5 out of 5 stars |
| rating | 4.5 |
| reviews | 73 |
| colour | Black |
| style | MyMoment |