| other_special_features_of_the_product | Integrated Coffee Grinder, Auto Clean Function, One Touch Brew, Programmable, Milk Frother, Removable Tank, |
| coffee_maker_type | Espresso Machine |
| specific_uses_for_product | Cappuccino, Espresso |
| recommended_uses_for_product | Home |
| operation_mode | Fully Automatic |
| wattage | 1250 watts |
| voltage | 120 |
| human_interface_input | Buttons |
| display_type | 2.5mm |
| coffee_input_type | coffee beans |
| power_source | AC adapter |
| compatible_coffee_pods | Nespresso Original |
| filter_type | Reusable |
| capacity | 1.8 litres |
| item_dimensions_d_x_w_x_h | 23.8D x 43W x 35.1H centimetres |
| item_weight | 9 kg |
| number_of_items | 1 |
| unit_count | 1.0 Count |
| coffee_filter_size | #4 |
| brand_name | De'Longhi |
| included_components | Descaler, Measure |
| model_name | Magnifica S |
| model_number | ECAM22.110.B |
| manufacturer | De'Longhi |
| item_part_number | ECAM22140B |
| part_number | ECAM22.110.B |
| item_type_name | CAM 22.110 B Automatic Coffee Machine |
| best_sellers_rank | 2,972 in Home & Kitchen (See Top 100 in Home & Kitchen) 1 in Bean-to-Cup Coffee Machines |
| asin | B00400OMU0 |
| customer_reviews | 4.3 out of 5 stars |
| rating | 4.3 |
| reviews | 49833 |
| colour | Black Silver, 3 Drinks |
| style | Manual Milksystem |
| material | Plastic |
| exterior_finish | Metallic |
| is_the_item_dishwasher_safe | No |