| package_dimensions | 34 x 29.6 x 26.3 cm; 6 kg |
| item_model_number | 2393 |
| product_name | Beverages |
| weight | 6 kg |
| units | 6000.0 gram |
| manufacturer_contact | Lavazza Coffee Ltd 5th Floor, The Charter Building Vine Street. Uxbridge - UB8 1JG |
| country_of_origin | Italy |
| brand | Lavazza |
| cuisine | Italian |
| format | Whole Beans |
| speciality | Halal |
| caffeine_content | caffeinated |
| package_information | Pack |
| manufacturer | Lavazza |
| asin | B07DLYY8CX |
| customer_reviews | 4.7 out of 5 stars |
| rating | 4.7 |
| reviews | 1961 |
| best_sellers_rank | 1,445 in Grocery (See Top 100 in Grocery) 16 in Roasted Whole Coffee Beans |
| date_first_available | 19 Aug. 2009 |