| product_dimensions | 10 x 27 x 5.5 cm; 500 g |
| manufacturer_reference | 8711000333075 |
| weight | 3 kg |
| units | 500.0 Grams |
| manufacturer_contact | Address : Jacobs Douwe Egberts, Hurley, UK, SL6 6RJ |
| brand | L'OR |
| format | Whole Beans |
| caffeine_content | caffeinated |
| package_information | Bag |
| manufacturer | Jacobs Douwe Egberts |
| country_of_origin | Poland |
| asin | B00H5145OY |
| customer_reviews | 4.5 out of 5 stars |
| rating | 4.5 |
| reviews | 211 |
| best_sellers_rank | 9,409 in Grocery (See Top 100 in Grocery) 84 in Roasted Whole Coffee Beans |
| date_first_available | 24 Sept. 2016 |