From the manufacturer
| Brand | De'Longhi |
|---|---|
| Capacity | 0.3 Kilograms |
| Colour | Dark Grey |
| Product dimensions | 45D x 26W x 38.5H centimetres |
| Special feature | Programmable |
| Other Special Features of the Product | Programmable |
|---|---|
| Coffee Maker Type | Cold Brew Coffee Maker |
| Specific Uses For Product | Espresso |
| Recommended Uses For Product | Preparation of espresso, cappuccino and latte |
| Operation Mode | Fully Automatic |
| Wattage | 1450 watts |
| Voltage | 240 Volts |
| Human Interface Input | Touchscreen |
| Coffee Input Type | Beans |
| Power | Mains powered (AC) |
| Filter Type | Reusable |
| Capacity | 0.3 Kilograms |
| Item Dimensions D x W x H | 45D x 26W x 38.5H centimetres |
| Item Weight | 11.3 Kilograms |
| Number of Items | 1 |
| coffee_filter_size | #4 |
| Brand Name | De'Longhi |
| Included Components | Coffee pot, LatteCrema milk system |
| Model Name | Eletta Explore Cold Brew |
| Model Number | ECAM452.67.G |
| Manufacture Year | 2023 |
| Manufacturer | De'Longhi |
| Part Number | ECAM452.67.G |
| Item Type Name | De'Longhi Eletta Explore Cold Brew ECAM452.67.G, Barista Coffee Machine with LatteCrema Hot and Cool, Espresso Machine, Automatic Coffee Bean Machine, Cold Extraction, Coffee Pot Included, Dark Grey |
| Best Sellers Rank | 64,639 in Home & Kitchen (See Top 100 in Home & Kitchen) 32 in Bean-to-Cup Coffee Machines |
| Colour | Dark Grey |
| Style | Grey, 50+ Drinks |
| Material | Plastic |
| Exterior Finish | Dark Grey |
| Is the item dishwasher safe? | Yes |
| Other Special Features of the Product | Features & Specs Programmable Coffee Maker Type Cold Brew Coffee Maker Specific Uses For Product Espresso Recommended Uses For Product Preparation of espresso, cappuccino and latte Operation Mode Fully Automatic Wattage 1450 watts Voltage 240 Volts Human Interface Input Touchscreen Coffee Input Type Beans Power Mains powered (AC) Filter Type Reusable Measurements Capacity 0.3 Kilograms Item Dimensions D x W x H 45D x 26W x 38.5H centimetres Item Weight 11.3 Kilograms Number of Items 1 coffee_filter_size #4 |
| Features & Specs | Other Special Features of the Product Programmable Coffee Maker Type Cold Brew Coffee Maker Specific Uses For Product Espresso Recommended Uses For Product Preparation of espresso, cappuccino and latte Operation Mode Fully Automatic Wattage 1450 watts Voltage 240 Volts Human Interface Input Touchscreen Coffee Input Type Beans Power Mains powered (AC) Filter Type Reusable |
| Measurements | Capacity 0.3 Kilograms Item Dimensions D x W x H 45D x 26W x 38.5H centimetres Item Weight 11.3 Kilograms Number of Items 1 coffee_filter_size #4 |
| Brand Name | Item details De'Longhi Included Components Coffee pot, LatteCrema milk system Model Name Eletta Explore Cold Brew Model Number ECAM452.67.G Manufacture Year 2023 Manufacturer De'Longhi Part Number ECAM452.67.G Item Type Name De'Longhi Eletta Explore Cold Brew ECAM452.67.G, Barista Coffee Machine with LatteCrema Hot and Cool, Espresso Machine, Automatic Coffee Bean Machine, Cold Extraction, Coffee Pot Included, Dark Grey Best Sellers Rank 64,639 in Home & Kitchen (See Top 100 in Home & Kitchen) 32 in Bean-to-Cup Coffee Machines Style Colour Dark Grey Style Grey, 50+ Drinks Materials & Care Material Plastic Exterior Finish Dark Grey Is the item dishwasher safe? Yes |
| Item details | Brand Name De'Longhi Included Components Coffee pot, LatteCrema milk system Model Name Eletta Explore Cold Brew Model Number ECAM452.67.G Manufacture Year 2023 Manufacturer De'Longhi Part Number ECAM452.67.G Item Type Name De'Longhi Eletta Explore Cold Brew ECAM452.67.G, Barista Coffee Machine with LatteCrema Hot and Cool, Espresso Machine, Automatic Coffee Bean Machine, Cold Extraction, Coffee Pot Included, Dark Grey Best Sellers Rank 64,639 in Home & Kitchen (See Top 100 in Home & Kitchen) 32 in Bean-to-Cup Coffee Machines |
| Style | Colour Dark Grey Style Grey, 50+ Drinks |
| Materials & Care | Material Plastic Exterior Finish Dark Grey Is the item dishwasher safe? Yes |
| Other Special Features of the Product | Programmable |
|---|---|
| Coffee Maker Type | Cold Brew Coffee Maker |
| Specific Uses For Product | Espresso |
| Recommended Uses For Product | Preparation of espresso, cappuccino and latte |
| Operation Mode | Fully Automatic |
| Wattage | 1450 watts |
| Voltage | 240 Volts |
| Human Interface Input | Touchscreen |
| Coffee Input Type | Beans |
| Power | Mains powered (AC) |
| Filter Type | Reusable |
| Capacity | 0.3 Kilograms |
|---|---|
| Item Dimensions D x W x H | 45D x 26W x 38.5H centimetres |
| Item Weight | 11.3 Kilograms |
| Number of Items | 1 |
| coffee_filter_size | #4 |
| Brand Name | De'Longhi |
|---|---|
| Included Components | Coffee pot, LatteCrema milk system |
| Model Name | Eletta Explore Cold Brew |
| Model Number | ECAM452.67.G |
| Manufacture Year | 2023 |
| Manufacturer | De'Longhi |
| Part Number | ECAM452.67.G |
| Item Type Name | De'Longhi Eletta Explore Cold Brew ECAM452.67.G, Barista Coffee Machine with LatteCrema Hot and Cool, Espresso Machine, Automatic Coffee Bean Machine, Cold Extraction, Coffee Pot Included, Dark Grey |
| Best Sellers Rank | 64,639 in Home & Kitchen (See Top 100 in Home & Kitchen) 32 in Bean-to-Cup Coffee Machines |
| Colour | Dark Grey |
|---|---|
| Style | Grey, 50+ Drinks |
| Material | Plastic |
|---|---|
| Exterior Finish | Dark Grey |
| Is the item dishwasher safe? | Yes |
Greater London: Express delivery within 1–9 hours (Order by 8:00 PM).
Rest of UK: Fast 1–2 business days delivery via Royal Mail.
Shipping Cost: FREE on orders over £30.00. Only £3.00 for smaller orders.
Pay safely with Visa or Mastercard via Stripe.
All transactions are encrypted and 100% secure.
