From the manufacturer
Previous page
Next page
| Brand | De'Longhi |
|---|---|
| Capacity | 1 Cubic Metres |
| Colour | Titanium Black, 13 Drinks |
| Product dimensions | 49D x 30W x 40.5H centimetres |
| Special feature | Automatic Milk Frother |
| Other Special Features of the Product | Automatic Milk Frother |
|---|---|
| Coffee Maker Type | Espresso Machine |
| Specific Uses For Product | Cappuccino, Latte |
| Operation Mode | Fully Automatic |
| Wattage | 1450 watts |
| Voltage | 240 Volts |
| Coffee Input Type | GROUND_BEANS |
| Power Source | AC adapter |
| Filter Type | Metal Mesh |
| Capacity | 1 Cubic Metres |
| Item Dimensions D x W x H | 49D x 30W x 40.5H centimetres |
| Item Weight | 11 Kilograms |
| Number of Items | 1 |
| Unit Count | 1.0 count |
| coffee_filter_size | #6 |
| Brand Name | De'Longhi |
| Country of Origin | Romania |
| Included Components | Milk Jug |
| Model Name | Magnifica S |
| Model Number | ECAM312.80.TB |
| Manufacturer | De'Longhi |
| Part Number | ECAM312.80.TB |
| Item Type Name | CAM 22.110 B Automatic Coffee Machine |
| Best Sellers Rank | 2,952 in Home & Kitchen (See Top 100 in Home & Kitchen) 1 in Bean-to-Cup Coffee Machines |
| Colour | Titanium Black, 13 Drinks |
| Style | Automatic Milksystem |
| Material | Metal, Titanium |
| Is the item dishwasher safe? | Yes |
| Other Special Features of the Product | Features & Specs Automatic Milk Frother Coffee Maker Type Espresso Machine Specific Uses For Product Cappuccino, Latte Operation Mode Fully Automatic Wattage 1450 watts Voltage 240 Volts Coffee Input Type GROUND_BEANS Power Source AC adapter Filter Type Metal Mesh Measurements Capacity 1 Cubic Metres Item Dimensions D x W x H 49D x 30W x 40.5H centimetres Item Weight 11 Kilograms Number of Items 1 Unit Count 1.0 count coffee_filter_size #6 Item details Brand Name De'Longhi Country of Origin Romania Included Components Milk Jug Model Name Magnifica S Model Number ECAM312.80.TB Manufacturer De'Longhi Part Number ECAM312.80.TB Item Type Name CAM 22.110 B Automatic Coffee Machine Best Sellers Rank 2,952 in Home & Kitchen (See Top 100 in Home & Kitchen) 1 in Bean-to-Cup Coffee Machines 4.1 4.1 out of 5 stars (1,483) 4.1 out of 5 stars Style Colour Titanium Black, 13 Drinks Style Automatic Milksystem Materials & Care Material Metal, Titanium Is the item dishwasher safe? Yes |
| Other Special Features of the Product | Features & Specs Automatic Milk Frother Coffee Maker Type Espresso Machine Specific Uses For Product Cappuccino, Latte Operation Mode Fully Automatic Wattage 1450 watts Voltage 240 Volts Coffee Input Type GROUND_BEANS Power Source AC adapter Filter Type Metal Mesh Measurements Capacity 1 Cubic Metres Item Dimensions D x W x H 49D x 30W x 40.5H centimetres Item Weight 11 Kilograms Number of Items 1 Unit Count 1.0 count coffee_filter_size #6 |
| Features & Specs | Other Special Features of the Product Automatic Milk Frother Coffee Maker Type Espresso Machine Specific Uses For Product Cappuccino, Latte Operation Mode Fully Automatic Wattage 1450 watts Voltage 240 Volts Coffee Input Type GROUND_BEANS Power Source AC adapter Filter Type Metal Mesh |
| Measurements | Capacity 1 Cubic Metres Item Dimensions D x W x H 49D x 30W x 40.5H centimetres Item Weight 11 Kilograms Number of Items 1 Unit Count 1.0 count coffee_filter_size #6 |
| Brand Name | Item details De'Longhi Country of Origin Romania Included Components Milk Jug Model Name Magnifica S Model Number ECAM312.80.TB Manufacturer De'Longhi Part Number ECAM312.80.TB Item Type Name CAM 22.110 B Automatic Coffee Machine Best Sellers Rank 2,952 in Home & Kitchen (See Top 100 in Home & Kitchen) 1 in Bean-to-Cup Coffee Machines 4.1 4.1 out of 5 stars (1,483) 4.1 out of 5 stars Style Colour Titanium Black, 13 Drinks Style Automatic Milksystem Materials & Care Material Metal, Titanium Is the item dishwasher safe? Yes |
| Item details | Brand Name De'Longhi Country of Origin Romania Included Components Milk Jug Model Name Magnifica S Model Number ECAM312.80.TB Manufacturer De'Longhi Part Number ECAM312.80.TB Item Type Name CAM 22.110 B Automatic Coffee Machine Best Sellers Rank 2,952 in Home & Kitchen (See Top 100 in Home & Kitchen) 1 in Bean-to-Cup Coffee Machines 4.1 4.1 out of 5 stars (1,483) 4.1 out of 5 stars |
| Style | Colour Titanium Black, 13 Drinks Style Automatic Milksystem |
| Materials & Care | Material Metal, Titanium Is the item dishwasher safe? Yes |
| Other Special Features of the Product | Automatic Milk Frother |
|---|---|
| Coffee Maker Type | Espresso Machine |
| Specific Uses For Product | Cappuccino, Latte |
| Operation Mode | Fully Automatic |
| Wattage | 1450 watts |
| Voltage | 240 Volts |
| Coffee Input Type | GROUND_BEANS |
| Power Source | AC adapter |
| Filter Type | Metal Mesh |
| Capacity | 1 Cubic Metres |
|---|---|
| Item Dimensions D x W x H | 49D x 30W x 40.5H centimetres |
| Item Weight | 11 Kilograms |
| Number of Items | 1 |
| Unit Count | 1.0 count |
| coffee_filter_size | #6 |
| Brand Name | De'Longhi |
|---|---|
| Country of Origin | Romania |
| Included Components | Milk Jug |
| Model Name | Magnifica S |
| Model Number | ECAM312.80.TB |
| Manufacturer | De'Longhi |
| Part Number | ECAM312.80.TB |
| Item Type Name | CAM 22.110 B Automatic Coffee Machine |
| Best Sellers Rank | 2,952 in Home & Kitchen (See Top 100 in Home & Kitchen) 1 in Bean-to-Cup Coffee Machines |
| Colour | Titanium Black, 13 Drinks |
|---|---|
| Style | Automatic Milksystem |
| Material | Metal, Titanium |
|---|---|
| Is the item dishwasher safe? | Yes |
Greater London: Express delivery within 1–9 hours (Order by 8:00 PM).
Rest of UK: Fast 1–2 business days delivery via Royal Mail.
Shipping Cost: FREE on orders over £30.00. Only £3.00 for smaller orders.
Pay safely with Visa or Mastercard via Stripe.
All transactions are encrypted and 100% secure.



